Prvé, na čo pozriete

Práve ste sa presťahovali do nového bytu a čaká vás príjemná časť zariaďovania? Keď sú financie a miesto, je radosť kupovať nábytok. Konečne si môžete vytvoriť bývanie, o akom ste snívali. No keď príde na detskú izbu, trochu zaváhate. Aké staré ratolesti máte? Je už čas na prechod z kolísky na poriadnu posteľ? Čo s jej dĺžkou? Obrovský trh vám ponúka na výber z rôznych rozmerov aj typov konštrukcií, až by sa rodič mohol v toľkej záplave stratiť a vybrať niečo, čo v podstate ani nechce.

Jedna a dosť

Najlepšiu voľbu urobíte, ak už na začiatku vyberiete pre ratolesti postele do detskej izby zo štandardných rozmerov na dĺžku aj šírku. Akoby ste kupovali model pre seba. Prečo by ste to mali urobiť? Jednak preto, že vám ratolesť bude rýchlo rásť a samotné lôžko by sa ani nestihlo opotrebovať a už by ste ho museli meniť. Chlapcom by čochvíľa trčali nohy. Druhou výhodou je ľahšie zohnateľný matrac. Mnoho tematických váľand nezvyčajných tvarov alebo veľkostí sa predáva už s matracom, ale čo keď ho budete musieť vymeniť za zdravotný variant?