Riešenie v atraktívnom dizajne

Od momentu, kedy bol vyrobený prvý kus až do súčasnosti, získavajú vstavané detske skrine stále viac na popularite. A prečo? Vďaka svojej variabilite a schopnosti ušetriť značnú časť miesta – to všetko navyše pri zachovaní dokonalého dizajnu. V prvom rade je dobré mať aspoň základnú predstavu o tom, na čo budú slúžiť. Vstavané modely je možné aplikovať do všetkých interiérov, kde potrebujeme dostatok úložných priestorov – v hlavnej obytnej miestnosti, v spálni, v izbe, pracovni na chodbe alebo v hale. Dobre koncipovaný model musí využiť každého voľného miesta, poskytovať prehľad a ľahký prístup ku všetkým uloženým veciam.

Dominanta interiéru

Dizajn systému detske skrine by mal korešpondovať so zvyškom interiéru. Momentálne je najaktuálnejšia materiálovú jednotkou posuvné mechaniky jednoznačne hliník – oproti iným materiálom je výrazne ľahší, pevnejší, odolnejší, trvácnejšie a menej náročný na údržbu. Hliníkové rámy vynikajú praktickým a estetickým tvarovaním a sú skoro nehlučné. Ak sú okolité zariaďovacie predmety a nábytok v miestnosti veľa výrazné, bude zrejme lepšie siahnuť po menej nápadnom štruktúrovanie povrchu, rovnako tak, ako budeme voliť aj striedmou farebnosť. Ak je naopak interiér príliš jemný a nenápadný, možno z dverí a čelných plôch urobiť jeho dominantu.